ZNAJDŹ NAS NA :

DAY CAMP

Day Camp – dzienny obóz dla dzieci

Pomysłodawcą oraz inicjatorem pierwszych Day Campów organizowanych przez nasz zbór był Tom Baker, prezes zarządu Across Ministry ówcześnie mieszkający w Nashville.

Bóg sprawił, że Tom, mimo swoich niepewności zaufał Mu i w 1998 roku po raz pierwszy

przyjechał do Polski, aby pomóc i służyć przy prowadzeniu VBS czyli Wakacyjnych Studium Biblijnych dla dzieci. Pierwsze takie obozy miały miejsce w Warszawie. To tam przy okazji swojej drugiej wyprawy misyjnej poznał Andrzeja Kojmę, który wówczas pełnił funkcję pastora naszego zboru. Zachęcony rozmowami z Andrzejem, Tom postanowił po raz kolejny zaufać Bogu i zorganizował grupę misyjną mającą na celu pomoc w wykończeniu budynku zborowego oraz przeprowadzenie VBS. Był to rok 2000. Na pierwszym obozie było około trzydzieścioro dzieci. W kolejnych latach na obozach prowadzonych przez Toma i jego grupę pojawiało się nawet do 100 dzieci! Wiele z nich oddało swoje życie Bogu! Tom i jego grupa w czasie każdego przyjazdu pokazywali zachęconym członkom zboru o co chodzi w inicjatywie tych obozów. W niedługim czasie razem z Tomem służyć zaczęła Beata – członkini naszego zboru oraz przyszła żona Toma. Właśnie ich wspólna służba na obozach, liderowanie grupie młodzieżowej oraz szkolenie naszej grupy młodzieżowej jak i wszystkich chętnych młodych ludzi z Wisły i okolic zapoczątkowało wspólny projekt obozów letnich i zimowych, pod nazwą DAY CAMP. Tom i Beata przez wiele lat koordynowali obozy, sprowadzali młodzież z USA, Anglii która razem z wiślańską młodzieżą tworzyła DAY CAMP. Kiedy Tom i Beata razem wyjechali do Stanów, role koordynatora obozów przejęła Basia Kojma.

Beata wraz z Tomem jeszcze przez kilka lat wspólnie z grupami młodzieżowymi ze Stanów

organizowali obozy w różnych miastach Polski. Dzięki ich służbie wiele dzieci i młodych ludzi mogło usłyszeć Dobrą Nowinę i oddać swoje życie Bogu! Beata kilka lat temu odeszła do naszego Taty w niebie, Tom w dalszym ciągu służy w Stanach. Nasz zbór, nieprzerwanie od 18 lat dwa razy do roku organizuje DAY CAMP. Jest to inicjatywa płynąca prosto z serc wielu młodych ludzi, którzy jeszcze kilkanaście lat temu sami byli uczestnikami pierwszych DAY CAMPÓW organizowanych przez Toma, Beatę i misjonarzy w Wiśle.

 

Kontakt:

Daniel Kulig

Tel. +48 724 151 549

Email: oaza@hot.pl

© 2019, Ma'vio & Daniel

Wszelkie Prawa Zastrzeżone